начало

Прокуратурата призова ощетените в аферата BETL да дадат данни за вложените суми Прокуратурата призова ощетените в аферата BETL да дадат данни за вложените суми

prekratiavane na trudov dogovor

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


prekratiavane na trudov dogovor

Мнениеот dari23 » 28 Окт 2004, 16:01

Kolegi,

spored vas vazmojno li e v sporazumenieto za prekratiavane da se vpi6e, 4e trudoviat dogovor ste se prekrati po vazimno saglasie, no pri nastapvane na edno badesto nesigurno sabitie?
dari23
 

Re: prekratiavane na trudov dogovor

Мнениеот донна2 » 28 Окт 2004, 17:17

мисля ,че не
защото това във всички случаи ще е в ущърб на работника ,тук явно няма да има взаимно съгласие , а и при взаимното съгласие и двете страни трябва да са съгласни ,ако при настъпването на бъдещото събитие работника каже НЕ тогава......
донна2
 

Re: prekratiavane na trudov dogovor

Мнениеот 2222 » 28 Окт 2004, 19:31

Mislia, 4e e naplano vamojno - vse pak imame saglasieto i na dvete strani.
2222
 

Re: prekratiavane na trudov dogovor

Мнениеот vagabon4o » 28 Окт 2004, 23:52

това дори и да се впише какво ти пречи,то нищо не означава,ако настъпи такова събитие ти и без това можеш да бъдеш уволнен.
Това всъщност да не е единственото основание за прекратяване на трудовия ти договор,ако е така също нищо не означава,защото основанията за прекратяване на трудовия договор са доста повече и ти можеш да ги ползваш всичкте,които се отнасят до работника.
По своята същност трудовият договор е един двустранен договор и в повечето случ
аи се основава на взаимно съгласие/поне така е по закон,а как е в практиката това е отделен въпрос/
Ако това те кара да подписваш работодателят ти трябва да те информирам че по своята същност не означава нищо,защото прекратяването на трудовия договор срочен или безсрочен е уговорено предварително в закона,а всяка друга уговорка която противоречи на закона не е валидна.
Аватар
vagabon4o
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 28 Ное 2004, 10:01

Re: prekratiavane na trudov dogovor

Мнениеот fff » 29 Окт 2004, 08:20

Mnogo dobre kazano vagabon4o!
fff
 

Re: prekratiavane na trudov dogovor

Мнениеот лунатик » 29 Окт 2004, 09:44

В трудовия договор трябва да е посочено времетраенето му - чл. 66 ал.1 т.4 КТ. Посочване на някакво несигурно събитие като възможна дата за прекратяване на трудовия договор е равнозначно на невъзможност за определяне на срока му, като оттам не може да бъде изпълнено изискването на горния член. Ал.2 дава възможност за уговаряне на други условия, но тези условия трябва да са по-благоприятни за работника или служителя. А такава неустановеност в отношнията едва ли е по-благоприятно условие. Не мисля, че е възможно в трудовия договор да се уговаря бъдещото "взаимно съгласие" за прекратяване на трудовия догор - т. е. чл. 325 т.1 КТ. Та прекратяването по "взаимно съгласие" става по предложение на една от страните. А едно такова предложение може и да не бъде прието. Означава ли това, че още със сключване на трудовия договор, работодателят ще си прибере в чекмеджето "доброволно написана молба" от работника за прекратяване на трудовия договор по "взаимно съгласие"? Която само да се датира "когато му дойде времето".
Най-близко до "несигурното събитие" е чл. 68 ал.1 т.2 КТ: "до завършване на определената работа". Все пак е твърде възможно да не се знае кога ще завърши опредлената работа - може да се завърши предсрочно, но може някакво "бъдещо несигурно събитие" да я провлачи във времето.Но все пак - това си е срочен договор.
Освен това - при регистрацята на трудовите договори в НОИ се изисква посочване на основанието и продължителността на трудовия договор. Не може да се посочиз а срок на договора друго извън разпоредбите на чл. 67 и 68 КТ.
лунатик
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 43 госта


cron